خدمات مالی

بنگاه های اقتصادی جهت انجام امور خود خصوصا در سال های اخیر نیاز به خدمات مالی دارند که این مساله از چند مسیر میسر می گردد:

1.اعتبارات بانکی

تسهیلات یک برنامه رسمی کمک مالی است که توسط یک بانک و موسسه مالی و اعتباری برای کمک به شرکتی که به سرمایه در گردش نیاز دارد، ارائه می‌شود که بسته به نوع شرکت نوع تسهیلات می تواند متفاوت باشد. شرکت راستین صنعت آرمان در خصوص تهیه ، تکمیل پرونده اعتباری اشخاص حقوقی از تجربیات مناسبی برخوردار است.

2.تامین مالی جمعی

یکی دیگر از خدمات شرکت راستین صنعت آرمان همکاری با سکو های تامین مالی جمعی و ارائه مشاوره به اشخاص حقوقی متقاضی در این خصوص است. کراودفاندینگ یا تامین مالی جمعی که از دو کلمه crowd و funding تشکیل شده و روشی نوین برای جذب سرمایه از افراد مختلف به منظور تأمین منابع مالی برای پروژه‌ها، کسب‌وکارها یا ایده‌های کارآفرینانه است. در این روش، کارآفرینان و خالقان پروژه‌ها با ارائه جوایز، امتیازها یا حتی بهره‌وری از محصول نهایی، افراد را به همکاری مالی ترغیب می‌کنند. این افراد ممکن است از طریق پلتفرم‌های آنلاین و وب‌سایت‌های مخصوص، به شکل مستقیم یا غیرمستقیم در پروژه سرمایه‌گذاری کنند. هدف اصلی کراودفاندینگ، تامین منابع مالی برای شروع یک پروژه جدید، توسعه کسب‌وکار، تحقق ایده‌های نوآورانه یا حتی حمایت از مسائل اجتماعی و محیطی است. این روش علاوه بر جذب سرمایه، باعث ایجاد ارتباط نزدیک‌تری بین کارآفرینان و حامیان پروژه می‌شود و جامعه‌ای از افراد مشتاق را به دور از محدودیت‌های جغرافیایی در پشتیبانی مالی از پروژه‌ها و کسب‌وکارها جذب می‌کند. برای تامین مالی باید از سکوی دارای مجوز استفاده کرد. معمولا سکو ها در موضوعات خاصی فعالیت می کنند و البته تامین سرمایه های متفاوت و محدودی دارند.

3.بازار سرمایه

یکی دیگر از خدمات شرکت راستین صنعت آرمان همکاری با کارگزاری ها، شرکت های تامین سرمایه و ارائه مشاوره به شرکت های متقاضی در این خصوص است. کارگزاری ها و  شرکت‌های تأمین سرمایه به صورت مستقیم اقدام به سرمایه‌گذاری نمی‌کنند. بلکه منابع مالی مورد نیاز شرکت‌ها را از طریق انتشار اوراق، تعریف شرکت پروژه  و جذب سرمایه‌های خرد سرمایه‌گذاران از بازار سرمایه  تأمین می‌نمایند. با توجه به موضوع فعالیت، ساختار سرمایه و وضعیت عملکرد و سودآوری شرکت‌ها و بررسی طرح مورد نیاز برای تأمین مالی، مناسب‌ترین روش تأمین مالی با کمترین زمان و هزینه را به شرکتهای متقاضی تأمین مالی پیشنهاد ارائه می شود.  یکی دیگر روشهای تامین مالی،   عرضه و پذیرش سهام شرکتها در هر یک از بازارهای بورس اوراق بهادار تهران یا فرابورس ایران است. با توجه به مزایایی که عرضه سهام شرکتها در بورس/ فرابورس دارد و نظر به اینکه شرکت‌های سهامی عام همواره از حمایت دولت و مزایای بیشتری نسبت به سایر شرکت‌ها برخوردارند، بسیاری از شرکت‌ها تمایل به عرضه سهام خود در بازار سرمایه دارند. یکی دیگر از روشها، ادغام و تملیک شرکت‌هاست. ادغام و تملیک به بهبود کسب و کار و وضعیت شرکت‌ها و همچنین افزایش رقابت کمک می‌کند. در فرآیند ادغام، دو یا چند شرکت با توافق کامل یکدیگر، با هم ترکیب می‌شوند و یک شرکت جدید را به وجود می‌آورند. در فرآیند تملیک نیز یک شرکت مالکیت شرکت کوچکتر را خریداری می‌کند و آن را تحت کنترل خود در می‌آورد. شرکت‌های تأمین سرمایه مشاوره‌های لازم را در زمینه این فرآیند به شرکت‌ها ارائه داده و مراحل لازم را اجرا می‌کنند.

4.تهاتر

یکی دیگر از وش های تامین مالی تهاتر است اما سوال اینجا است که تهاتر به چه معنا است. در ادامه با این واژه بیشتر آشنا می شویم: برطرف شدن یا حذف دو دین متقابل به حدی که با یکدیگر برابری کنند، تهاتر نامیده می‌شود. تهاتر یک نوع معامله‌ بدون بهره‌گیری از ابزار مبادله Medium of Exchange  است. تهاتر یک نوع مبادله‌ای است که در آن دو سر معامله اجناس خود را بدون پرداخت هیچ هزینه‌ای با یکدیگر مبادله می‌کنند. در واقع، پول هیچ نقشی در معامله‌های بارتری ندارد. به طور کلی مبادله پایاپای به سیستمی گفته می‌شود که مردم کالاها و خدمات تولیدی خود را جهت کسب کالاها و خدمات مورد نیاز خود به صورت مستقیم مبادله می‌کنند.